Memorial Diyarbakır Hastanesi

Hakkında

Memorial Sağlık Grubu, sağlık hizmetlerini İstanbul ve Antalya’dan sonra Memorial Diyarbakır Hastanesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne taşıdı.

Memorial Diyarbakır Hastanesi; doktor kadrosu,tanı tedavi üniteleri,hasta bakımı hizmetleri, otelcilik hizmetleri ve modern mimarisi ile sadece Diyarbakır’a değil, tüm bölgeye hizmet sunabilecek şekilde tasarlandı.

Memorial Diyarbakır Hastanesi 350 kişilik medikal ve idari kadrosu ile 14 bin metrekarelik kapalı alanda, 140 yatak kapasitesi ile hizmet veriyor. Hastanede genel yoğun bakım ve yenidoğan yoğun bakımda 15’er yatak, KVC  yoğun bakımda 5 yatak, koroner yoğun bakımda 3 yatak ve 6 ameliyathane ile hizmet verilmekte.  Hastaların her türlü ihtiyacı düşünülerek, modern tıp mimarisine göre hazırlanmış hasta odalarının yanı sıra, suit odalar ve özürlü hastalar için odalar da bulunmakta.

Memorial Diyarbakır Diclekent’te, havaalanına yakınlığı ve merkezi konumu açısından stratejik bir noktada yer alıyor.  Bu sayede sadece Diyarbakır halkı değil; Batman, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis gibi yakın iller ve yurtdışından gelecek hastaların da son derece rahat şekilde ulaşabileceği bir konumda…

SGK anlaşmaları kapsamında hizmet veriyoruz

Memorial Diyarbakır Hastanesi, SGK anlaşmalı bir hastane olarak tüm branşlarda, SSK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve devlet memurlarının hizmetinde olacak. Özel sağlık sigortalı hastalarımız için sigorta anlaşmalarımız mevcut durumda.

Güneydoğu’nun referans merkezi olmaya aday

Memorial’ın dünyada ve Türkiye’de referans merkezi olarak gösterilen pek çok bölümü mevcut. Her yıl yerli, yabancı yüz binlerce hastayı sağlığına kavuşturan Memorial, Diyarbakır’da kardiyoloji, kalp cerrahisi, onkoloji, üroloji, kadın sağlığı, hematoloji branşlarında ve yoğun bakımlarda referans merkezi olmaya aday…

Tıbbi Bölümler

Acil Servis

Ağız ve Diş Hastalıkları

Anestezi ve Reanimasyon

Beslenme Ve Diyet

Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi

Biyokimya Laboratuvarı

Çocuk Cerrahisi

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Deri ve Zührevi Hastalıklar

Enfeksiyon Hastalıkları

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Gastroenteroloji

Genel Cerrahi

Genel Yoğun Bakım

Göğüs Hastalıkları

Göz Merkezi

İç Hastalıkları

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kardiyoloji

Kardiyovasküler Cerrahi

Klinik Laboratuvarlar

Koroner Yoğun Bakım Ünitesi

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

KVC Yoğun Bakım Ünitesi

Mikrobiyoloji Laboratuvarı

Nöroloji

Ortopedi ve Travmatoloji

Radyasyon Onkolojisi

Radyoloji

Tıbbi Onkoloji

Üroloji

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi