Kadıköy Şifa Kadıköy Hastanesi

Hakkında

KadıköyŞifa Sağlık Grubu “Hasta Memnuniyeti” ilkesinden hareketle, hasta ve hasta yakınlarına, çağdaş, güvenilir, özenli, güleryüzlü ve kaliteli sağlık hizmetini ileri teknolojik donanıma sahip imkanlar aracılığıyla sunmaktadır ve “Sağlıkta geleneksel kalite” anlayışıyla hizmet vermektedir.

 

KadıköyŞifa Sağlık Grubu, 38 yıllık deneyimi ve bilgi birikimi, sürekli yenilenen teknolojisi, uzman tıbbi ve idari kadrosu ve multi – disipliner yapısı ile bugün, iki hizmet noktasında, çocuk ve erişkin acil servisleri, ambulans hizmetleri, ileri teknolojiye sahip ameliyathaneleri, erişkin ve yenidoğan yoğum bakım üniteleri, koruyucu hekimlik uygulamaları, ayakta ve yatarak tedavi hizmetlerini veren birimleri, görüntüleme merkezleri, laboratuvar üniteleri ile geniş kapsamlı hizmetler sunmaktadır.

 

Grubun ilk hizmet noktası olan KadıköyŞifa Kadıköy Hastanesi, 1976’da İstanbul Anadolu yakasının ilk özel hastanesi olarak kuruldu. O tarihten bugüne özellikle kadın, çocuk sağlığı ve laparoskopik cerrahi alanlarındaki bilinirliği ile, birçok branşta sağlık hizmeti sunan KadıköyŞifa, Ataşehir’de 2005’de açtığı tıp merkezi ve 2010’da kurulan Ataşehir Hastanesi ile, birçok değişik alanda ayaktan ve yatarak tedavi hizmetleri vermektedir. Uzman kadrosunun yanı sıra, da Vinci robotik cerrahi, Centaur omurga robotu gibi ileri teknolojik donanımları bünyesinde bulunduran grup, 2011 yılında kurulan Omurga Merkezi ile KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi’nde omurga sağlığı alanında hizmet sunmaktadır.

Misyon, Vizyon ve Hedefler

MİSYON

Yeniliğe ve değişime açık, mükemmeliyetçi hizmet anlayışı ve yetkin hemşirelik kadrosu ile, hasta ve ailesine güven sağlayan “Modern Hemşirelik” hizmeti sunmak.

VİZYON

“Modern Hemşirelik” hizmetlerinin sunulmasında, öngörülü, kontrollü, öz denetim gücü yüksek, hemşirelik organizasyonunu sağlamak ve sürdürmek.

HEDEFLER

• Hemşirelik hizmetlerinin yönetiminde, sorumluluklarının bilinci ve gereği ile karar verme yetkilerinin kullanılması.

• Hemşirelik ve sağlık çalışanlarının istihdamı, gelişimi ve yönetiminde politikaların belirlenmesi ve uygulanması.

• Kuruma nitelikli hemşirelerin kazandırılması, gelişiminin desteklenmesi ve hizmetlerinin devamlılığı konusunda politikaların belirlenmesi ve uygulanması.

• Çalışanların profesyonel eğitim ve gelişimlerine destek olunması.

• Hemşirelik uygulamalarında öğrenim ve yetkinliklere uygun planlama ve uygulamaların yürütülmesi.

• Bakım hizmetlerinin kalitesinin arttırılması ve yönetiminde otonomi sahibi olunması.

• Multidisipliner hizmet organizasyonunun sağlanması ve sürdürülmesinin benimsenmesi.