Datalab

Hakkında

Günümüzde tanı laboratuvar parametrelerinden ayrı değerlendirilememektedir. Çeşitli uzmanlık derneklerinin hazırladığı tanı ve tedavi kılavuzlarında laboratuvar, hekimin klinik değerlendirmesinin hemen ardında önemli bir yer tutmaktadır. datalab, Nisan 2002 tarihinde, güvenilir laboratuvar sonuçlarının tanı koymada hekim için önemini bilen iki hekim; Uz. Dr. M.Şeyda ÖCALMAZ ve Uz. Dr. Tahir KARSLIOĞLU tarafından kuruldu.

 

Bu dönemde kurumsal kimlik çalışmaları Deomed firması tarafından oluşturulan datalab’ ın, bilgisayar yazılımları Denge Bilişim ve DTI Yazılım tarafından desteklendi.

 

İleri teknolojiye sahip cihaz ve sistemlerle çalışan datalab kuruluşunun 3. yılında Pendik şubesini de hizmete açarak hizmet ağını genişletti.

 

Kurumumuzda çalışılan tüm tetkikler üniversite mezunu çalışanlar tarafından çalışılmakta, raporlandırma uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır. Güvenilir, kaliteli ve hızlı sonuçlar üretmeyi hedefleyen datalab için hastaların kendilerini rahat ve güvenilir bir ortamda hissetmeleri de büyük önem taşımaktadır.

 

Sterilizasyona büyük önem veren laboratuvarımızda tüm numuneler tek kullanımlık materyallerle çalışılmakta, hiçbir malzeme tekrar kullanılmamaktadır. Enfekte atıklarımız Büyükşehir Belediyesiyle özel yaptığımız anlaşma çerçevesinde toplanarak imha edilmektedir. datalab Kadıköy’deki ve Pendik’teki merkezi yerleşimi ve yakınında bulunan otoparklar nedeni ile kolaylıkla ulaşılabilir bir konumdadır.

İşyeri Sağlık Taramaları

İşyerlerinde yapılması kanuni olarak zorunlu olan ya da tarama amaçlı işyeri sahiplerince yapılması planlanan tetkikler için önceden randevu alınması kaydıyla datalab gezici sağlık ekibi ile gelerek tüm materyalleri almaktadır.

Bu tahlillerin hangilerinin çalıştığınız işyerinde zorunlu olduğunu öğrenmek isterseniz, mesai saatleri arasında laboratuvarımızı arayarak randevu alabilirsiniz. Belirlediğiniz gün ve saatte sadece bu konu ile ilgilenen elemanlarımız tarafından işyerinizde danışmanlık hizmeti verilecektir.

Bazı işyerlerinde yapılması gerekli olan tetkiklerden bazıları:

ALA( aminolevülinik asit)(İdrar)

Bakır (İdrar)

Bakır(Serum)

Civa

Çinko

Hepatit taramaları

Fenol

Karaciğer enzimleri

Kurşun

Protoporfirin

Porfibilinojen (İdrar)

Portör taramaları

 

Boğaz Kültürü

 

Burun Sürüntü Kültürü

 

Gaita Kültürü

 

Gaitada Parazit/Mikroskobi

Siyanür

Tam İdrar Tetkiki

Tam Kan Sayımı

Triklor asetik asit (idrar)

Üre/ Kreatinin

Ayrıca okullar, işyerleri, kreşler, spor komplekslerinden de talep durumunda numuneler toplu olarak alınmakta ve fiyat indirimi uygulanmaktadır.