Acıbadem Kozyatağı Hastanesi

 

Hakkında

Acıbadem Sağlık Grubu’nun üçüncü hastanesi olan Acıbadem Kozyatağı Hastanesi 2004 yılında hizmete açıldı. Tıbbın tüm branşlarında hizmet veren Acıbadem Kozyatağı, onkoloji ile beyin ve sinir cerrahisi alanlarında çalışmaların yoğunlaştırıldığı hizmetler sunuyor.

Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan hastane, SGK kapsamında; Acil, Gamma Knife, Kardiyoloji, Kemik İliği Nakli, Radyasyon Onkolojisi ve Tıbbi Onkoloji branşlarında anlaşmalı olarak hizmet sunuyor.

13.700 m² kapalı alana sahip olan Acıbadem Kozyatağı Hastanesi’nde 84 yatak kapasitesi, 4 ameliyathane ve 8 yoğun bakım yatağı yer alıyor. 

Hastanenin tıbbı yoğunluklu cihaz parkında Truebeam, 4 Boyutlu Meme Ultrasonografi, Gamma Knife, PET/BT, 3 Boyutlu Tomosentez Özellikli Dijital Mamografi, 1.5 Tesla Yarı Açık MR ve Brakiterapi yer alıyor. Beyin tümörlerinin radyocerrahi ile tedavisinde kullanılan Gamma Knife ve beyin ameliyatlarında da görüntü sağlayan 3 Tesla Intraoperatif MR, yine Acıbadem Kozyatağı Hastanesi’nde ameliyathane içinde kullanılıyor.

 

 

Tıbbi Birimler

Acıbadem Kozyatağı Hastanesi, Radyasyon Onkolojisi alanında yoğunlaşan tıbbi hizmetlerin yanı sıra Nörolojik Bilimler Bölümü ile multidisipliner yapıyla hizmet veriyor. Bölümde Göz (nörooftalmoloji), Kulak Burun Boğaz (nörootoloji) ve Radyoloji branşları ortak çalışıp birlikte değerlendirme yapıyor. Hareket Analizi Merkezi’nde ise, hareket bozukluğu ile kendini gösteren spastisite, çeşitli ortopedik ve nörolojik nedenler sonucu gelişen hastalıklara karşı tedavi uygulanıyor. Hastanede ayrıca İnme Kliniği, Spastik Çocuk Cerrahisi Kliniği ve Nörofizyoloji branşlarında ile tanı ve tedavi hizmetleri sunuluyor.