Acıbadem Kocaeli Hastanesi

Hakkında

Acıbadem Sağlık Grubu’nun 6. hastanesi olarak 2006 yılından bu yana hizmet veren Acıbadem Kocaeli Hastanesi, kurulduğu alanın şehirlerarası yollara yakın olması nedeniyle, çevre illerdeki hastalara da hizmet sunuyor. Hastane, tıbbın tüm branşlarına yer veriyor.

Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan Acıbadem Kocaeli; SGK kapsamında Acil, Kardiyoloji, KVC ve Tıbbi Onkoloji alanlarında anlaşmalı olarak hizmet sunuyor.

Hastane 6.500 m²’lik kapalı alanıyla, İstanbul’a çok yakın bir bölgede konumlandığı için İstanbul’daki Acıbadem Sağlık Grubu’na bağlı diğer hastaneler ile entegre çalışabiliyor. Hastane içerisinde 61 yatak, 3 ameliyathane, 18 yoğun bakım yatağı bulunuyor.

Acıbadem Kocaeli Hastanesi kanserin tanı ve tedavisinde PET/BT cihazı kullanıyor, ayrıca Nükleer Tıp Bölümü’nde Gama Kamera Sistemi de bulunuyor.

Tıbbın tüm branşlarına yer veren Acıbadem Kocaeli Hastanesi’nde hizmet verilen birimler arasında Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümü, Uyku Polikliniği, Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi, Tıbbı Onkoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bulunuyor. Öte yandan Plastik, Estetik ve Rekonstruktif Cerrahi bölümünde mikrocerrahi yöntemi kullanıyor.

Bir sanayi bölgesi olan Kocaeli’nde konumlanan Acıbadem Kocaeli Hastanesi’nde, iş kazaları ve her türlü travma vakalarına 24 saat müdahale edebiliyor. Ayrıca, iş kazalarına yönelik düzenlediği sağlık söyleşileri ile bilinçlendirme çalışmaları yürütülüyor.