Acıbadem Kayseri Hastanesi

Hakkında

Acıbadem Sağlık Grubu, bölgenin sağlık mirasına sahip çıkan bir anlayışla, 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından hizmete açılan tarihi hastane binasını restore ederek 2009 yılında yeniden sağlık sektörüne kazandırdı. Göz sağlığı, Tıbbi Onkoloji, Dermatoloji, Plastik, Estetik, Rekonstruktif Cerrahi, Beslenme ve Diyet birimleri ile idari ofislerin yer aldığı tarihi bina, aynı zamanda konferans, toplantı ve sergi merkezi olarak da kullanılıyor. Acıbadem Kayseri Hastanesi tıbbın tüm branşlarında tanı ve tedavi üniteleriyle Kayseri ve çevre illerdeki hastalara hizmet sunuyor. 

Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan hastane, SGK kapsamında Beyin Cerahhisi’nden Onkoloji’ye birçok tıbbi branşta anlaşmalı olarak hizmet veriyor.

22.000 M² Kapalı Alan22.000 metrekarelik kapalı alanında konumlanan Acıbadem Kayseri Hastanesi’nde 89 yatak kapasitesi, 28 yoğun bakım yatağı ve 6 ameliyathane bulunuyor. Akıllı bina teknolojisine sahip hastane, tarihi ve ana bina olarak 2 ayrı yapıdan oluşuyor.

Acıbadem Kayseri Hastanesi bünyesinde, Tüm Vücut MR, PET/BT, Trilogy, 2×64 Kesitli Bilgisayarlı Tomografi, 4 Boyutlu Ultrasonografi, Gama Kamera gibi teknolojik cihazlar bulunuyor.

Acıbadem Kayseri Hastanesi’nde kanser çalışmalarına odaklanan tıbbi birimlerin ve Tüp Bebek Merkezi’nin yanı sıra, Kalp Sağlığı, Obezite ve Meme Sağlığı alanlarında yoğunlaşmış tıbbi birimler, Uyku Bozuklukları Kliniği, Dermakozmetik uygulamalar, İnme, Check-Up, Crohn ve Kolit alanında yoğunlaşmış tıbbi birimler, Reflü Kliniği ve Menopoz Kliniği ile de sağlık hizmeti veriliyor.

Acıbadem Kayseri Hastanesi’nin acil servisi hastanın hastane içerisindeki hareketini optimize edecek, zaman kaybını engelleyecek ve kısa süre içinde gereken tüm uygulamaları aynı hat üzerinde sunacak şekilde tasarlandı. Acil ambulans ve ayaktan hasta için ayrı girişlerin bulunduğu serviste, nükleer ve biyolojik saldırıya maruz kalınması halinde kullanılmak üzere düzenlenmiş dekontaminasyon alanı da yer alıyor.