Acıbadem International Hastanesi

Hakkında

Türkiye’nin modern sağlık hizmetleri alanında ilklerinden olan ve International Hospital markasıyla 1989 yılında hastalarını kabul etmeye başlayan hastane, 2005 yılında Acıbadem Sağlık Grubu’na katıldı. 2014 yılında Acıbadem International Hastanesi adıyla hizmet sunmayı sürdüren hastane, açıldığı günden bu yana yabancı uyruklu hastaların da başvurdukları bir adres haline geldi.

Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan hastane, SGK kapsamında; Acil, Çocuk Kardiyolojisi, Doku ve Organ Nakli, Kardiyoloji ve KVC alanlarında anlaşmalı olarak hizmet sunuyor.

Acıbadem Bodrum Hastanesi19.000 m²’lik kapalı alana sahip Acıbadem International Hastanesi’nin 2006 yılında başlayan yenilenme süreci kapsamında tüm poliklinik alanları, hekim muayene odaları ve yatan hasta katları, hem hastalar hem de çalışanlar açısından daha konforlu hale getirildi. Acıbadem International Hastanesi’nde; 26’sı yoğun bakım yatağı olmak üzere toplam 99 adet hasta yatağı; ayrıca 22 adet de hasta gözlem yatağı bulunuyor.

Acıbadem International Hastanesi’nin tanı ve tedavi birimlerimde kullanılan medikal cihaz parkında Meme Ultrasonografi ve Doppler, Tüm Vücut MR, Kardiyak Tomografi, Telemetri Sistemi, 3 Boyutlu Panoramik Röntgen ve CEREC cihazı yer alıyor.

Organ Nakli Merkezi birimi kapsamında böbrek nakli konusuna yoğunlaşan International Hastanesi’nde Kalp Sağlığı, Tüp Bebek ve Meme Sağlığı alanında yoğunlaşmış tıbbi birimlerde hizmet veriliyor.

Tıbbın birçok branşında hizmet sunmayı sürdüren hastanede Genel Cerrahi, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Göğüs Cerrahisi, Nükleer Tıp, Radyoloji, Menopoz Polikliniği birimlerinin yanı sıra Ayaktan Kemoterapi Ünitesi, Uyku Laboratuvarı ve Kateter Laboratuvarı da bulunuyor.

Acıbadem International Hastanesi’nde kuruluşundan itibaren yoğun bakım alanında çeşitli yatırımlar yapıldı. Bu çabaların sonucu yoğun bakım üniteleri (Genel yoğun bakım, açık kalp cerrahisi yoğun bakım, koroner yoğun bakım ve yenidoğan yoğun bakım) oluşturuldu. Bu ünitelerin yanı sıra acil gözlem yatakları ve koroner anjiyo sonrası gözlem üniteleri de hastanede konumlandı.  Ayrıca, hasta mahremiyetini sağlayabilmek için yoğun bakım servislerinde hastaya özel yoğun bakım odası düzenine geçildi. Hastanede halen 26 yoğun bakım yatağı bulunuyor.