Acıbadem Bursa Hastanesi

Hakkında

Acıbadem Sağlık Grubu’nun İstanbul dışındaki ilk hastanesi olan Acıbadem Bursa Hastanesi, hasta kabulüne 2006 yılında başladı. Modern tıbbın her alanında hizmet veren hastane, onkoloji hizmeti ve ile böbrek ile karaciğer nakillerinin de yapıldığı Organ Nakli Merkezi’ni bünyesinde barındırıyor.

Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan hastane, SGK kapsamında; Acil, Doku ve Organ Nakli, Kardiyoloji, KVC, Radyasyon Onkolojisi ve Tıbbi Onkoloji alanlarında hizmet sunuyor.

Hastanenin 30.000 m²’lik kapalı alanı içerisinde; 67 yoğun bakım yatağı (koroner, yenidoğan, genel ve kalp damar cerrahisi yoğun bakım servisleri), 10 ameliyathane, 1 doğumhane, doğum yapılabilen LDRP odası,  acil durumlar için hastanede her an hazır bulundurulan hava ambulansı ve helikopter pisti bulunuyor. Böylece, farklı illerden gelen ve acil müdahale ihtiyacı olan hastaların vakit kaybetmeden tedaviye alınması mümkün oluyor. Acil serviste; ayrı ayrı müdahale, yeniden canlandırma ve gözlem odaları bulunuyor.

Hastanede 4 Boyutlu Meme Ultrasonografi, 3 Boyutlu Tomosentez Özellikli Dijital Mamografi, PET/BT, Trilogy / DBX, 1.5 Tesla MR, 2 adet Lineer hızlandırıcı,  Gama Kamera, Dijital Floroskopi ve Dijital Panoramik Röntgen cihazları bulunuyor.

Organ Nakli Merkezi ve Tüp Bebek Merkezi’ni bünyesinde bulunduran Acıbadem Bursa Hastanesi’nin tıbbi birimleri arasında Uyku Laboratuvarı, Obezite Kliniği, Ağrı Kliniği, Varis Kliniği, Hepatopankreatobilier Cerrahi Merkezi yer alıyor. Hastanede ayrıca Koroner ve DSA Anjiyo Salonu da bulunuyor.

Bursa’nın bir sanayi kenti olması göz önünde bulundurularak, hastanede kimyasal ve nükleer yaralanmalar için özel bir dekontaminasyon odası yer alıyor. Bu odada kimyasal ve radyoaktif alanlara bulaşan hastalar dezenfekte edilerek arındırılıyor. Enfeksiyon şüphesiyle acile gelen hastalar için de özel olarak tasarlanmış bir izolasyon odası hizmet veriyor.

Hastanenin kapalı yoğun bakım sistemi ile hastalar, hasta mahremiyetini koruyacak şekilde, ayrı ve kapalı odalarda kalıyor. Gün ışığı alan bölümler ve teknik alt yapısı uygun olan odalar, yoğun bakım hastaları için ayrılıyor. Acıbadem Bursa Hastanesi Yenidoğan Ünitesi’nde ise; 5 kuvöz, 7 açık yatak, 1 transport kuvöz, 7 solunum cihazı, 3 fototerapi (1 tanesi tünel fototerapi) cihazları ile 12 normal bebek yatağı servis veriyor.