Acıbadem Bodrum Hastanesi

Hakkında

Genel amaçlı bir hastane olarak konumlandırılan Acıbadem Bodrum Hastanesi, Haziran 2012’de hizmet vermeye başladı. Hastane, Bodrum ve çevresinde yaşayanların yanı sıra tatil amacıyla Bodrum’a gelen yerli ve yabancı turistlere de sağlık hizmeti sunuyor.

Hastane, tüm branşlarda özel sağlık sigortaları ile anlaşmalı olarak hastalarına hizmet veriyor. Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan hastane.

Bodrum’un doğasına uygun şekilde planlanan Acıbadem Bodrum Hastanesi, yaklaşık 22.000 m²’lik  kapalı alana sahip. Gün ışığından yararlanacak şekilde tasarlanan ve iç dekorasyonunda Bodrum’a özgü simgelerin yer aldığı hastanenin hasta katlarında iç bahçeler, çocuklar için özel alanlar ve hasta yakınları için özel bekleme alanları bulunuyor.  Ferah bir mimariyle tasarlanan hastanede, tüm odalarda balkon bulunuyor.

61 yatak kapasiteli Acıbadem Bodrum Hastanesi’nde 20 yoğun bakım yatağı, 4 ameliyathane ve 10 Acil Gözlem Yatağı ile acil durumlar için helikopter pisti yer alıyor. Acil serviste müşahede altındaki hastalar ayrı bir bölümde tutuluyor.

Acıbadem Bodrum Hastanesi’nde tanı ve tedavi hizmetleri; 4 Boyutlu Renkli Doppler Ultrasonografi, Multislice Tomografi, Anjio CT, Dijital Mamografi, Meme Ultrasonografi ve 1.5 Tesla MR gibi güncel teknolojiye sahip cihazlar ile yürütülüyor. Hastanede nükleer tıp alanında Gama Kamera cihazından faydalanılıyor.

Tıbbın birçok branşında hizmet sunan Acıbadem Bodrum Hastanesi’nde Tüp Bebek Merkezi, Check Up birimi, Radyoloji Bölümü, Varis Polikliniği, Meme Polikliniği, Girişimsel Kardiyoloji (Koroner anjiyografi, stent vb.) birimleri de yer alıyor.

Acıbadem Bodrum’da hastanın tanı ve tedavisi için, gerekli uzmanlık dallarına erişebilmesi ve bütün bunları minimal dolaşımla gerçekleştirebilmesi amaçlanıyor.