Acıbadem Bakırköy Hastanesi

Hakkında

Acıbadem Bakırköy Hastanesi 2000 yılında, Acıbadem Sağlık Grubu’nun Avrupa yakasındaki ilk hastanesi olarak hizmete girdi. Artan ihtiyacı karşılamak adına hastalara daha iyi hizmet vermek için 2008 ve 2009 yıllarında, yatan hasta katları ve ameliyathaneler altyapı ve teknolojik olarak yenilendi. Yenilenen kadın doğum servisi, bebek odası ve yenidoğan yoğun bakım ünitesi anne adaylarına, annelere ve bebeklerine hizmet vermeye devam ediyor.

Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan hastane, SGK kapsamında Acil, Kardiyoloji, KVC, Tıbbi Onkoloji alanlarında hizmet veriyor.

Acıbadem Bakırköy HastanesiHastanenin 17.500 m² kapalı alanı içerisinde; 130 yatak kapasitesi, 7 ameliyathane, 26 yoğun bakım yatağı ve acil durum transferleri için helikopter pisti bulunuyor. 6.500 noktadan kontrol sağlayabilen akıllı bina sistemiyle, bina içindeki her türlü soruna anında müdahale edilebiliyor. Acıbadem Bakırköy Hastanesi’nde, tam donanımlı doğum odasına dönüşebilen ve doğum sonrası ihtiyaçlara yönelik, özel olarak tasarlanmış doğum odaları (LDRP) bulunuyor.

Acıbadem Bakırköy Hastanesi tanı ve tedavi hizmetlerinde kullanılan tıbbi yoğunluklu cihazlar arasında; 4 Boyutlu Meme Ultrasonografi, Tüm Vücut MR, da Vinci robotu, Koroner BT Anjiyografi, Radial Anjiyografi, Girişimsel Radyoloji cihazları yer alıyor. 

Acıbadem Bakırköy Hastanesi yenidoğan yoğun bakım ünitesinde riskli ve ciddi hastalıkları olan yenidoğanlara, neonatoloji ve pediatri uzmanlarının yanı sıra tüm yan dallarda, çocuk cerrahisi uzmanları ve yenidoğan hemşireleri tarafından hizmet veriliyor. Ayrıca çocuk ve yetişkin kalp sağlığı, Pediatrinin tüm alt dalları ile birlikte Navigazyon ile Beyin Cerrahisi, Varis Tedavisi, Obezite ve Meme Sağlığı alanlarında da yoğunlaşmış birimlerle hizmet sunuyor.